Projektowanie Łazienki

Łazienka to pomieszczenie, z którego Ty i twoi bliscy korzystacie codziennie, dlatego musi być funkcjonalna. Walory estetyczne są ważne, jednak po pierwsze należy pomyśleć o tych użytkowych i wziąć pod uwagę kwestie wielkości pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę. Projektowanie łazienki to zadanie niełatwe i często popełnia się błędy, za które później trzeba płacić przez lata lub wyłożyć pieniądze na kolejny kosztowny remont. Warto więc zdecydować się na usługę projektowania łazienki oferowaną przez specjalistów Alfa Styl.

Projektowanie łazienki to przede wszystkim dobre planowanie na przyszłość

Nie wszystkie rozwiązania w łazience inwestor realizuje od razu, ale należy przygotować pod nie instalację hydrauliczną, wentylację i instalacją elektryczną.

Projektant łazienki może zaplanować rozmieszczenie poszczególnych urządzeń ceramiki sanitarnej, ale i oświetlenia na podstawie projektu instalacji. Ponieważ przestrzeń często ogranicza możliwości wstawienia do łazienki poszczególnych urządzeń, warto rozważyć zastosowanie także rozwiązań bezprzewodowych. W końcu dzięki temu można uniknąć plątaniny kabli.

Ceramika sanitarna i źródła wody znajdują się w odpowiednich odległościach od źródeł prądu, wody i ścieków. Wykonawca zapewnia dzięki temu bezpieczeństwo. Może to utrudniać projektowanie, jednak specjaliści poradzą sobie z tym bez trudu.

Jeśli jesteś mieszkańcem Lublina, możesz zdecydować się na projektowanie łazienki wraz z wykończeniem. Dzięki temu możesz liczyć na wykonanie usługi dokładnie według wytycznych projektanta. Warto wiedzieć, że projektuje on łazienkę, by zapewniała funkcjonalność nie tylko teraz, ale i za rok czy za 10 lat. 

łazienka w stylu Loft
łazienka w stylu Loft

Projektowanie łazienki to gwarancja ergonomii i komfortu użytkowania

Projekt łazienki musi uwzględniać dostępną przestrzeń użytkową i odpowiednią szerokość przejść, by pomieszczenie było wygodne dla wszystkich użytkowników. Oznacza to zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi elementami ceramiki sanitarnej, meblami łazienkowymi i sprzętami AGD. Przykładowo przed muszlą WC instalator pozostawia przestrzeń przynajmniej 60-70 cm, a z każdej strony po 20 cm. 

Projektowanie łazienki bez barier 

W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową przestrzeń ta powinna być jeszcze większa i wynosić w rzucie poziomym 60×90 cm. Projektując łazienkę dla osób z niepełnosprawnością, projektanci pamiętają też o innych parametrach. Przykładowo przestrzeń przed umywalką powinna wynosić 90×120 cm.

Projektowanie łazienki bez barier jest ważne także w przypadku osób starszych czy z ograniczoną ruchomością. W tym przypadku bardzo wygodnym rozwiązaniem są kabiny walk-in. Jednak do ich zastosowania także potrzebna jest odpowiednia przestrzeń.

Należy zastanowić się, czy warto instalować takie rozwiązanie w małej łazience, czy nie lepiej wybrać kabinę z tzw. płaskim brodzikiem. Ograniczy ona rozchlapywanie wody po pomieszczeniu. W przypadku ścianki prysznicowej optymalna wielkość wynosi co najmniej 100 lub 110 cm.

Jeśli nie możesz jej zachować, nie wybieraj mniejszej na zamówienie, bo lepiej sprawdzi się wspomniana kabina. Jednocześnie wymiary kabiny do łazienki dla osób z niepełnosprawnością  to co najmniej 120×120 cm, a szerokość – 90 cm. 

Projektowanie łazienki to oszczędność czasu i pieniędzy

Inwestorzy często zauroczeni walorami estetycznymi danych rozwiązań, zapominają o kwestiach praktycznych.

Projektanci zwracają na nie uwagę.

Zbyt mała ścianka prysznicowa może przyczyniać się do rozchlapywania wody na większe odległości. W związku z tym dochodzi do szybszego zużycia choćby płytek podłogowych czy niszczenia framugi drzwi. Jesteś na etapie planowania łazienki w swoim domu?

Niezależnie od miejsca zamieszkania w Polsce, możesz skorzystać z usługi jaką jest projektowanie łazienki.

Dzięki temu wykonawca nie będzie zajmował Twojego cennego czasu na dopytywanie o szczegóły. Wszystko zostanie uwzględnione w projekcie i nie będzie mieć wątpliwości co i jak wykonać. 

Kompleksowy projekt łazienki
Kompleksowy projekt łazienki

Projektowanie łazienki – designerskie rozwiązania na miarę Twoich potrzeb 

Marzy Ci się wanna wolnostojąca w łazience? Jeśli dysponujesz wystarczającą przestrzenią na jej wykonanie, projektant uwzględni ją w projekcie łazienki.

Tutaj też wykonawca zachowuje określone odległości pomiędzy wanną a umywalką, sedesem, bidetem, które nie mogą być mniejsze niż 60 cm. Ponadto trzeba też zostawić około metr od przeciwległej ściany. Gdy nie jest to możliwe, nie musisz się załamywać, że Twoje marzenie nie może zostać zrealizowane. W końcu są dobre alternatywy. Jest nią chociażby nowoczesna wanna wolnostojąca przyścienna.

Estetyka jest dla Ciebie bardzo ważna i chcesz mieć unikalną armaturę? Pamiętaj, że zastosowanie takiej od renomowanych producentów to gwarancja niezawodności, co jest szczególnie ważne w przypadku baterii podtynkowych. 

Projekt łazienki powinien uwzględniać odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia, doświetlenie strefy umywalkowej z lustrem mocniejszym źródłem światła. Projektant zaplanuje zastosowanie bardziej nastrojowego oświetlenia w pozostałej części łazienki, np. wodoodpornych taśm LED wokół wanny.

Oczywiście  instalacja elektryczna powinna zostać odpowiednio zaprojektowana.

Tutaj rekomendujemy  zastosowanie dwóch obwodów. Wszystkie te elementy bierze pod uwagę projektant łazienki.    

Zobacz nasze projekty łazienek – przekonaj się co potrafimy stworzyć:

Kompleksowy projekt łazienki

Szukasz pomysłu na łazienkę?

Proponowane przez nas projekty łazienek to rozwiązania zarówno na małe łazienki w kawalerce jak i na wielkie łazienki w domkach.


Projektowanie łazienki – dlaczego warto skorzystać z usługi?

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzysta każdy. Zaglądamy do niego codziennie, dlatego powinno być ono estetyczne i funkcjonalne. Jednak przy samodzielnej pracy nie zawsze dostajemy oczekiwany przez nas efekt.

Natomiast projektanci radzą sobie z tym bezproblemowo. Nasi projektanci wiedzą, jaki układ, czy kolor jest odpowiedni dla danego pomieszczenia.

Projektanci są kreatywni i znają sposoby na zrealizowanie nawet najśmielszych pomysłów klientów.

Zatrudnienie projektanta skróci czas wykonania łazienki, ponieważ mając gotowy projekt wykonawca będzie wiedział czego oczekujemy, co oszczędzi wielu nerwów i nam i wykonawcy. Projektanci znają się na wielu sprawach dotyczących projektów różnych pomieszczeń, zdają sobie sprawę, że dana podłoga może nie być odpowiednia do łazienki, bo szybko się zniszczy.

Dzięki projektantom zdobędziemy projekt łazienki funkcjonalnej, trwałej, po prostu wyjątkowej. Warto skorzystać z ich usług, do projektowania łazienki, dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza łazienka jest zjawiskowa i w sam raz dla nas.

A jeśli już korzystać z projektantów przy tworzeniu łazienki, to może naszych?

Sprawdź także: