Wykończenie mieszkania deweloperskiego

Wykończenie mieszkania deweloperskiego to dobra opcja dla osób chcących wykończyć mieszkanie „pod klucz” i sporo przy tym zaoszczędzić. W tym artykule dowiesz się co to jest mieszkanie deweloperskie, czym się charakteryzuje i jak możesz znacznie zaoszczędzić na wykańczaniu go.

Co to jest mieszkanie deweloperskie?

Mieszkanie deweloperskie to termin odnoszący się do nieruchomości, które zostały zbudowane przez dewelopera lub firmę deweloperską. Deweloper to osoba lub firma zajmująca się budową i sprzedażą nowych nieruchomości, takich jak mieszkania, domy lub apartamentowce.

Mieszkania deweloperskie sprzedaje się zazwyczaj przed ich ukończeniem lub na etapie budowy. Oznacza to, że możesz zakupić nieruchomość na podstawie planów i wizualizacji, zanim zostanie ona całkowicie wykończona. W przypadku mieszkań deweloperskich masz możliwość wyboru spośród różnych układów mieszkalnych i rozmiarów, a co więcej – możesz wprowadzać w nich własne zmiany.

Mieszkania deweloperskie często znajdują się w kompleksach mieszkaniowych, na nowo budowanych osiedlach. Takie miejsca oferują różnorodne udogodnienia i infrastrukturę, takie jak tereny rekreacyjne, parkingi, place zabaw czy sklepy.


Wykończenie mieszkania deweloperskiego - nowoczesne budynki
Wykończenie mieszkania deweloperskiego – nowoczesne budynki

Czym charakteryzuje się wykończenie mieszkania deweloperskiego?

Wykończenie mieszkania deweloperskiego charakteryzuje się kilkoma cechami:

Standardowe materiały i wykończenie

Mieszkania deweloperskie są zwykle wyposażone w standardowe materiały wykończeniowe, które są masowo stosowane w budownictwie. Zazwyczaj zaliczają się do tego podłogi, standardowe płytki ceramiczne w łazienkach, gładzie na ścianach i sufitach, a także standardowe drzwi wewnętrzne. Poziom i zaawansowanie wykończenia może różnić się w zależności od dewelopera, jednak zazwyczaj nie ma co oczekiwać materiałów na najwyższym poziomie – i tak zostaną one wymienione podczas remontu.

Podstawowe instalacje

Mieszkania deweloperskie zazwyczaj obejmują podstawowe instalacje, takie jak elektryczność, ogrzewanie, wentylację i kanalizację. Czasami możesz spotkać się z podstawowym sprzętem AGD, takim jak kuchenka, okap czy piekarnik.

Duża możliwość zaoszczędzenia pieniędzy – zmiany lokatorskie

Przy kupowaniu mieszkania deweloperskiego jesteś w stanie dużo zaoszczędzić na tzw. zmianach lokatorskich.

Zmiany lokatorskie – zmiany wprowadzane przez lokatora np. w rozmieszczeniu ścianek działowych, instalacji hydraulicznej itp.

Jeżeli po zakupie mieszkania uznasz, że nie pasuje Ci rozmieszczenie pokojów, za remont trzeba będzie zapłacić DUŻO więcej. Można jednak tego uniknąć!

Jeżeli przyjdziesz do nas wcześniej, jeszcze przed odbiorem mieszkania, nasz projektant naniesie zmiany na projekt jeszcze przed postawieniem Twojego mieszkania przez dewelopera. W związku z tym dniu odbioru mieszkania otrzymujesz mieszkanie ze wszystkimi elementami na takich miejscach, jak było to ustalone z projektantem i nie musisz tego już później zmieniać.

Dzięki temu przy wykańczaniu mieszkania oszczędzasz wszystkie pieniądze, które trzeba by było przeznaczyć na przenoszenie ścian, instalacji itp.

Możesz na tym zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych! (realne kwoty to ok. 5-7 tyś.)

Dodatkowo znacznie zyskujesz na czasie, gdyż remont nie przeciąga się o czas potrzebny na przenoszenie instalacji – startujesz w dniu oddania mieszkania przez dewelopera.

Im szybciej odwiedzisz biuro projektanta i zaczniesz planować, tym więcej jesteś w stanie zaoszczędzić.

Co więcej, nasi projektanci są Ci w stanie pomóc jeszcze przed wyborem mieszkania deweloperskiego. Doradzimy Ci, jakie mieszkanie najlepiej wybrać w oparciu o Twoje preferencje, nawyki, styl życia itp. Od razu też ocenimy, co najlepiej będzie w nim poprawić i wymienić.


Wykończenie mieszkania deweloperskiego - zaoszczędź na zmianach lokatorskich
Wykończenie mieszkania deweloperskiego – zaoszczędź na zmianach lokatorskich

Czy warto zdecydować się na mieszkanie deweloperskie?

Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Decyzja o zakupie mieszkania deweloperskiego zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. My uważamy, że to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli planujesz wykończenie mieszkania „pod klucz”.

Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad zakupem mieszkania w stanie deweloperskim:

Gwarancja i bezpieczeństwo

Mieszkania w stanie deweloperskim zazwyczaj są objęte gwarancją jakości budowlanej. Deweloperzy są zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa i solidności budynku oraz do naprawy ewentualnych wad w określonym zakresie. To ogromna zaleta, która daje poczucie bezpiecznej inwestycji i zabezpiecza przed kosztownymi naprawami.

Dostępność i terminy

Deweloperzy często oferują szeroki wybór mieszkań, zarówno pod względem wielkości, układu, jak i lokalizacji. Istnieje większa szansa na znalezienie mieszkania, które spełni Twoje oczekiwania. Ponadto, deweloperzy wyznaczają terminy oddania mieszkań, co daje Ci możliwość wcześniejszego zaplanowania i organizacji przeprowadzki.

Możliwość dostosowania układu

Z naszą pomocą jeszcze przed odbiorem mieszkania możesz wprowadzić zmiany lokatorskie, zapewniając sobie wymarzone rozmieszczenie instalacji i ścian.

Atrakcyjność cenowa

Mieszkania deweloperskie często mają konkurencyjne ceny w porównaniu do rynku wtórnego. Deweloperzy oferują różnego rodzaju promocje, rabaty czy udogodnienia finansowe, które mogą okazać się naprawdę korzystne.

Idealne do wykończenia „pod klucz”

Mieszkanie w stanie deweloperskim ze zmianami lokatorskimi naniesionymi jeszcze w fazie projektu to idealne rozwiązanie, jeżeli planujesz wykończyć je „pod klucz” właśnie z nami.

Istnieją ogromne różnice pomiędzy wykończeniami mieszkań starych a nowo wybudowanych – z nami nie tylko zaoszczędzisz na materiałach, ale także szczerze podpowiemy Ci na czym nie warto oszczędzać.

Dodatkowo, projekt takiego wykończenia można zacząć tworzyć wcześniej – jeszcze przed oddaniem mieszkania przez dewelopera, co może znacznie przyspieszyć remont.

Martwisz się, że wykończenie pod klucz wyniesie Cię dużo drożej niż zrobienie tego na własną rękę?

Nasze doświadczenia wskazują na to, że wcale tak nie jest. Przy wykończeniu „pod klucz” w 99% przypadków udaje nam się wykończyć mieszkanie w cenie podobnej lub niższej (często znacznie) niż kosztowałoby Cię zrobienie tego na własną rękę.

Dodaj do tego ogromne ilości zaoszczędzonego czasu i już staje się jasne, że WARTO.


Wykończenie mieszkania deweloperskiego - czy warto?
Wykończenie mieszkania deweloperskiego – czy warto?

Wykończenie mieszkania deweloperskiego – podsumowanie

Kupno mieszkania deweloperskiego będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli poszukujesz mieszkania do wykończenia „pod klucz”. To bezpieczna inwestycja, dzięki której dodatkowo jesteś w stanie zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Jeżeli masz taką możliwość, warto się z nami skontaktować jeszcze przed zakupem mieszkania deweloperskiego. Udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i doradzimy, jakie mieszkanie najlepiej wybrać w oparciu o Twoje preferencje i nawyki.

Zajmiemy się również wprowadzeniem zmian lokatorskich jeszcze na etapie projektu, przed oddaniem mieszkania. To gwarantuje Ci duże oszczędności w kwestii zarówno budżetu, jak i czasu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wykończeń „pod klucz” w Alfa Styl Lublin, możesz poczytać na ten temat więcej w poniższym artykule i w naszej ofercie:


Zobacz nasze projekty i realizacje:

Projekty wnętrz

Projekty wnętrz

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio – to tylko ułamek tego, co zrealizowaliśmy. Chętnie opowiemy i pokażemy więcej – zapraszamy do kontaktu!


Nasze realizacje

Nasze realizacje

Nasze realizacje – obejrzysz tu tylko niektóre przykłady naszej kreatywności. Realizacje obejmują salony, sypialnie, a także kuchnie oraz łazienki. Jeżeli nasza filozofia wpisuje się w Twój gust, nie zwlekaj. Zmień swoje otoczenie razem z nami.