inspiracje mieszkaniowe - Pomysły na dekorację pustej ściany

Inspiracje mieszkaniowe – z tej serii tym razem przedstawiamy pomysły na dekorację pustej ściany. Jakie mamy propozycje? Zobacz. Nasze projekty i wykonanie.

Znalezienie pomysłu na dekoracje ścian, gdy chcemy, aby jednocześnie się wyróżniały i komponowały z całością, a przy tym były interesujące, ale nie zdominowały pomieszczenia, wcale nie jest takie łatwe.
Często trafiają się nieozdobione, puste ściany dla których po prostu brakuje pomysłu.

Jeśli chcemy żeby nasze wnętrze albo jedna ściana były urządzone nowocześnie i gustownie, nawiązując do ogólnej stylistyki nowo projektowanego mieszkania czy domu, szczególnie te:

 • Pusta ściana w korytarzu
 • Pusta ściana w długim pomieszczeniu
 • Ściana nad kanapą w salonie,
 • Ściana w sypialni nad łóżkiem
 • Ściana w jadalni nad stołem

powinny przede wszystkim współgrać ze stylem naszego mieszkania.
Wiemy, że każde mieszkanie zasługuje choćby na jedną ścianę, która daje efekt WOW.

Co mamy do dyspozycji chcąc odmienić ścianę?

Gdy przeglądamy inspiracje, natrafiamy na wiele propozycji. Najbardziej popularne z nich to:

 • Tapety ścienne.
 • Cegieł.klinkierowe
 • Tynki dekoracyjne.
 • Lamele.
 • Dekoracji wiszące typu mapy podświetlane, obrazy, galeria zdjęć, półki z nagrodami za osiągnięcie lustra i tp.

Przede wszystkim wiele z tych koncepcji jest już bardzo popularnych. Ale postaramy się w naszych propozycjach wnieść powiew świeżości.
Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że wiele popularnych rozwiązań można zastosować w swojej indywidualnej interpretacji wzorów, kolorów, czy kształtów.

Szczególnie w ostatnim czasie gdy zmuszono nas do siedzenia tygodniami, a czasem miesiącami w domu zaprojektowanie własnego mieszkania w dobry, ładny i funkcjonalny sposób jest bardzo istotną umiejętnością. Dlatego też potrzebne są nam inspiracje mieszkaniowe.

Spędzamy w domu każdą wolną chwilę, czasem nawet pracując zdalnie, zapraszając gości i odpoczywając przygotowując się na kolejny dzień.

Niewątpliwe jest to, że wnętrze musi współgrać z mieszkańcami, ich wygodą, zainteresowaniami, oraz wizją.

Minimalizm to dobre słowo na określenie dzisiejszej chęci klientów na aranżację własnego mieszkania.

Chcemy, aby było przestrzennie, schludnie i w stonowanych kolorach czy z wzorami na ścianach.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji, aby wzbogacić jedną ścianę, aby to ona dodała blasku, świeżości, czy nowości do wnętrza:

Inspiracje mieszkaniowe – pomysł na ścianę – tapety

Tapety ścienne wykonawcy stosowali do poprawienia wyglądu wnętrza już dawno temu. Moda ta jednak wraca, natomiast tym razem z niesamowitym rozmachem wzorów i tekstur.

Tapety w szybkim tempie wracają do łask i nie ma się co dziwić.

Na rynku znajdujemy bogatą pod względem wzorów, barw, tekstury i wielkości ofertę. To już nie te nudne rolki papieru, jakie znamy z niedawnej przeszłości.

Dziś za pomocą odpowiednio dobranej tapety nasze wnętrza mogą zamienić się w cudowne, ciepłe i eleganckie pomieszczenia, gdzie będziemy chętnie przebywać.

Zobaczmy, jakie magiczne rozwiązania można projektować i realizować za pomocą nowoczesnych tapet.

Powodów, dla których klienci decydują się na zakup i zastosowanie tapety w swoich wnętrzach jest wiele.

Czasem wypływa to z upodobania, czasem z sugestii projektanta wnętrz, a czasem z powodów praktycznych.
Nowoczesne tapety mogą stworzyć niesamowity klimat, szczególnie jeśli są dobrze dobrane do aranżacji

Teraz na rynku pojawiają zupełnie odnowione trendy tapet ściennych. Dają one niesamowity wybór tekstur, wzorów oraz możliwości technicznych. Dzięki tapetom ściennym wnętrza mogą zamienić się w bardzo eleganckie, szykowane i stylowe pokoje,

Tapety tworzą niesamowity klimat, nawet najmniejszego pomieszczenia, tylko muszą być dobrane z gustem oraz najlepiej z pomocą specjalistów.

Inspiracje mieszkaniowe – dekoracja z płytek ceramicznych

Wnętrza od dawna były dekorowane płytkami ceramicznymi szczególnie dzięki ich możliwościom technicznym. Ich twardość, wytrzymałość na ścieranie, odporność na wodę oraz na różne środki chemiczne i kwasy są głównym czynnikiem zachęcającym do zakupu materiału tego rodzaju.

Ciężko jest wyobrazić inny materiał czym byśmy mogli wykończyć podłogę i ściany łazienki.

Dzięki takiej popularności funkcja płytek zmienia się wraz z modą i wnętrzarskimi trendami, teraz odgrywa role również dekoracji.

Wybór wzorów, kolorów i nadruków płytek ceramicznych na rynku dają ogromne możliwości – od małego dekoracyjnego elementu, po uwypuklenie konkretnego wzoru czy koloru, aż do wykładzin z płytek dekoracyjnych będących głównym punktem aranżacji wnętrza.

Płytki mają coraz bardziej dekoracyjny charakter.

Mogą mieć różny kształt, ciekawe faktury i tysiące barw.

Mogą być błyszczące w stylu glamour, białe designerskie w stylu skandynawskim czy inspirowane naturą.


Płytki - motywy artystyczne inspirowane naturą
Płytki – motywy artystyczne inspirowane naturą

Płytki ceramiczne jako niezależne dekoracje aranżacji wnętrz

płytki

Płytki ceramiczne kojarzą nam się najczęściej z dekorowaniem łazienki czy ubikacji, natomiast teraz możemy połączyć płytki tak, że będą wyglądały one jak obraz w salonie lub inna abstrakcja, dla chcących większej oryginalności we wnętrzu swojego domu.

Przede wszystkim moda, oraz trendy wnętrzarskie zmieniają się tak samo jak moda ubraniowa, co chwilę można spotkać lub poznać coś zupełnie nowego.

Płytki możemy ułożyć jako mniejszy, dekoracyjny element, również jako naznaczenie bardziej konkretnego wzoru. Wykładziny z płytek dekoracyjnych, które będą rzucały się w oczy i znaczyły główny punkt aranżacji wnętrza.

Możemy je układać na fragmentach ścian oraz na całych powierzchniach.

Mają one ogromną gamę barw do wyboru, nienaganne faktury oraz ciekawy kształt.

Najbardziej lubianym zastosowaniem płytek ceramicznych jest ułożenie ich przy kominku.

Płyty Gipsowe 3d – Inspiracje mieszkaniowe

Jednym ze sposobów na zaaranżowanie pustej ściany, szczególnie w dużym pomieszczeniu jest wyłożenie tej ściany lub jej fragmentu płytami gipsowymi

Panel gipsowy ma unikatową cechę – łatwość uzyskania objętości, łączone ze sobą elementy tworzą piękny, harmonijny wzór. Efekt 3D przekonuje do stosowania takich płyt. Poza tym dzięki łatwemu w obróbce materiałowi można uniknąć widocznych miejsc łączeń.

Udekorujesz nim salon, korytarz, ścianę recepcji firmy, biuro… po prostu każde wnętrze, w którym przeważać ma łagodność.
Bez względu na to, jaki rodzaj paneli wybierzesz, twoje wnętrze wyróżni się i przyciągnie uwagę.

Płyty gipsowe wniosą do wnętrza dynamizm i doskonale sprawdzą się w nowoczesnych większych wnętrzach.

Wybierając płyty gipsowe na pewno przykujemy uwagę odwiedzających naszą firmę czy mieszkanie.

Najlepiej prezentują się w większych pomieszczeniach takich jak sala konferencyjna czy ściana za recepcją.

Z pewnością pasują do nowoczesnych wnętrz.

Wniosą energiczność, dynamiczność oraz blask do każdego wnętrza.

Takie pomysły dodają pomieszczeniu ciepła i rodzinnej atmosfery.

Inspiracje mieszkaniowe – Lamele

Lamele ścienne są od kilku sezonów jedną z najbardziej pożądanych i modnych dekoracji we wnętrzach.

Świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje, dodają im charakteru i podnoszą elegancję całej koncepcji.

W internecie jest mnóstwo pięknych wizualizacji z użyciem lameli więc opiszemy tylko dwa najbardziej ciekawe rozwiązania które zastosowaliśmy do tej pory:

Można je kształtować za pomocą wielu ciekawych wersji, np. w postaci ażurowej ścianki. Poprzez lamele możemy odgrodzić część pomieszczenia lub podzielić, np. salon od kuchni. Nie musimy się martwić o nasłonecznienie, bowiem przez ściankę przenika światło słoneczne.

Wydzielenie stref funkcjonalnych pomieszczenia za pomocą Lameli. Lamele wykonane w ten sposób świetnie sprawdzili się jako ścianka działowa. Zachowały dodatkową funkcję przepuszczenia światła od okna do ciemnej części pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być panele ścienne na zasadzie kombinacji lameli w różnych wariacjach. Jeden z takich pomysłów przedstawiony na wizualizacji. ……..

Inspiracje mieszkaniowe - pomysły na dekorację pustej ściany lamele-panel-scienny

Zamawiający pragnął zastosować lamele w swoim salonie, lecz to miało być nie typowa dekoracja, miało być coś innego. Zaproponowaliśmy więc rozwiązania kombinowane. Rezerwowane płyty meblowe w ciekawych kształtach łączone lamelami stworzyły nie tuzinkowy efekt zadowalający Właściciela domu.

Rysunek Artystyczny jako dekoracja

Rysunek Artystyczny na ścianach autorskiego wykonania. Idealnie pasuje do udekorowania salonu, sypialni bądź też większych pomieszczeń takich jak restauracja, sala konferencyjna czy hol hotelu.

Nie raz nadaje ciekawy temat rozmowy przy takiej ścianie. Odwiedzające na pewno będą w zachwyceni takimi pracami, chwaląc właściciela mieszkania czy domu za pomysłowość.

Jest to rozwiązanie jak najbardziej pasujące do nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz.

Wykończenia z wykonaniem rysunków ręcznych to rozwiązanie dla prawdziwych artystów, dla ludzi którzy kochają sztukę.

Tynki dekoracyjne

Chcąc podkreślić styl wnętrza lub radykalnie odmienić jego charakter szukamy niekiedy takich możliwości, które w ciekawy i niebanalny sposób pomogą nam to zrobić.

Rozwiązaniem mogą być tynki dekoracyjne. To trend ostatnich lat.

Dzięki tynkom dekoracyjnym możemy w niesamowity sposób wykończyć nasze wnętrza. Ciężko omówić wszystkie efekty które można osiągnąć.

Można osiągnąć efekt kamienia naturalnego we wszystkich go odsłonach, skóry, betonu. Świetnie uzyskuje się efekt powtarzania, spękań, wżerów, rdzy itp.

W zasadzie wszystko zależy od fachowca wykonujący taki tynk.

Tynki dekoracyjne najlepiej przedstawiać w wizualnej swojej formie, więc zamieszczamy kilka realizacji z zastosowaniem tych tynków:

W zależności od naszych preferencji, stylu wnętrza, a także pomysłu, możemy wykorzystywać te produkty by tworzyć miejsca wyjątkowe.

Jak łatwo udekorować pustą ścianę

Lubianymi i popularnymi dodatkami w aranżacji wnętrz mogą być też dekoracje wiszące.Zalety? -Łatwość ich wymiany w zależności od nastroju czy pory roku.

Pomysł na dekoracje już już gotowej pustej ściany

Często zachodzi sytuacja, gdy już od dawna mieszkamy w omawianym lokalu i nie szykujemy się do remontu. Jednak mamy pustą białą ścianę która aż się prosi o zmianę.

Szukasz pomysłu aby rozwiązać problem pustej ściany?

 • Oto kilka realizacji które mogą cię zainspirować:
 • Obrazy ręczne malowane, zdjęcia rodzinne w ramach
 • Półki z nagrodami czy ośiągnieciami zawodowymi właścicieli
 • Przydatne półki w kształtach dróżek i drapaków dla kota – świetne rozwiązanie zaoszczędzające powierzchnie na podłodze.
 • Mapy ścienne tkane lub z korka. Mogą też być podświetlane
 • Lustra i lusterka w różnych kształtach- świetnie powiększają optycznie pomieszczenia
 • Dekoracyjne kinkiety oprócz dekoracji dodają do pomieszczenia oświetlenie nastrojowe.

Okładziny ścian z materiałów naturalnych

W trendach wnętrzarskich już od kilku sezonów prym wiodą przede wszystkim style, materiały i rozwiązania wzornicze, które są inspirowane światem przyrody i naturą. Niniejsze przywiązanie do naturalnych wnętrz nabiera na sile i wygląda na to, że jeszcze długo będziemy cieszyć się niniejszym trendem. Wynika to z tego, że przebywanie w takich przestrzeniach korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i pozwala się zrelaksować, poczuć przytulniej. Naturalne tekstury chyba nigdy nie stracą w oczach trendów.

Pamiętajmy też, że zbyt duża ilość zdobień, dekoracji może przeciążyć wnętrze. Przesada w dekoracjach nie jest dziś cechą do jakiej się dąży. Obowiązuje swoisty umiar i równowaga. Więc warto zastanowić się: może biała duża ściana ładnie wykończona będzie najlepiej wpasowywać się w konkretnym wystroju, a jednocześnie nada wizualnej przestrzeni pomieszczeniu.

Podsumowanie inspiracji mieszkaniowych

Podsumowując, wybór dekoracji na wolną ścianę jest na rynku ogromny. Przede wszystkim zależy od naszych upodobań, co najbardziej się podoba i co będzie pasowało do wystroju całego mieszkania. Musimy sobie zdawać sprawę, że umiar i równowaga to najważniejsze cechy przy aranżacji całego mieszkania. Nie chcemy przeciążyć wnętrza przy zbyt dużej ilości dekoracji czy zdobień. Warto porozmawiać na ten temat z projektantami, którzy mogą podpowiedzieć i obiektywnie spojrzeć na nasz projekt.


Sprawdź nasze projekty wnętrz oraz realizacje:

Projekty wnętrz

Projekty wnętrz

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio – to tylko ułamek tego, co zrealizowaliśmy. Chętnie opowiemy i pokażemy więcej – zapraszamy do kontaktu!


Nasze realizacje

Nasze realizacje

Nasze realizacje – obejrzysz tu tylko niektóre przykłady naszej kreatywności. Realizacje obejmują salony, sypialnie, a także kuchnie oraz łazienki. Jeżeli nasza filozofia wpisuje się w Twój gust, nie zwlekaj. Zmień swoje otoczenie razem z nami.

Napisz komentarz