Drewno zawsze modne

Powiedzenie “Drewno zawsze modne” jest wciąż jak najbardziej aktualne. Drewno jest materiałem klasycznym, posiadającym zachwycającą strukturę i kolorystykę. Na dodatek można je zastosować wszędzie, np. w kuchni na blaty, na drzwi, czy w salonie na stół lub podłogę. Niestety prawdziwe drewno jest materiałem dosyć kosztownym, jednak na nasze szczęście istnieje wiele bardzo podobnych do drewna zamienników. Dobrze imitują drewno np. Panele laminowane, winylowe, HPL lub MDF oklejane folią imitującą drewno. Możliwych rozwiązań jest wiele.

Gdzie użyć?

U naszych klientów bardzo często łączymy drewno z:

  • białymi ścianami,
  • szkłem,
  • czy betonem.

Mimo iż są to najpopularniejsze opcje, to tak naprawdę drewno połączyć można ze wszystkim.

Drewno zawsze modne - kuchnia wykończona drewnem
Drewno zawsze modne – kuchnia wykończona drewnem

Drewno wykorzystuje się w mieszkaniach w stylu glamour. W takim wypadku dokładnie je obrabiamy. Najlepiej komponować się będzie z twoim mieszkaniem o takim stylu, gdy drewno będzie laminowane lub w połysku. O stylu rustykalnym już nawet nie musimy chyba wspominać. W mieszkaniach, domach, czy restauracjach o takim stylu wykorzystuje się drewno o bardziej surowym wyglądzie.

Ale po co mamy poruszać temat stylów, kiedy został on wyczerpany w naszym innym wpisie: https://www.alfastyllublin.pl//aranzacja-wnetrz-jaki-styl-wykonczenia-wybrac/

Jedyne, o czym jeszcze moglibyśmy wspomnieć to to, że drewno wykorzystać można do wszystkiego. Drzwi, klamek, blatów, schodów, a nawet żyrandoli, czy ram do luster.

Łazienka  z drewnem
Łazienka z drewnem

To, że dodanie drewnianych akcentów w pomieszczeniu nadaje mu przyjemny i naturalny charakter, wiadomo nie od dziś. Rolą projektanta jest wyjście naprzeciw tobie, jako naszemu klientowi i wprowadzenie nieco magii, aby twoje pomieszczenia biurowe, mieszkanie, czy dom, robiły ogromne wrażenie.

Drewno zawsze modne – funkcjonalność i estetyka

Gdy zajmujemy się projektem, czy wykończeniem twojego mieszkania lub domu dbamy o jego funkcjonalność i estetykę. Bardzo dobrze wiemy, że nie każdy rodzaj drewna nada się do konkretnego pomieszczenia (dlatego dobrze, że na rynku jest tyle wspaniałych jego zamienników).

Na przykład w pomieszczeniach o dużej wilgotności zapewne zaproponujemy ci płyty HPL, ponieważ są odporne na wodę. A gdy powiesz nam, że chcesz mieć w swoim pomieszczeniu więcej światła, powiemy ci, iż przydałoby się dodać nieco więcej jasnego drewna, ponieważ doskonale odbija ono światło. Tak jak w tej sypialni.

Drewno zawsze modne - sypialnia
Drewno zawsze modne – sypialnia

W sprawie estetyki. W mieszkaniu jednego z naszych klientów stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Naszym zadaniem było sprawienie, aby mieszkanie wyglądało jak wyrzeźbione w środku ogromnego pnia. Stanęliśmy na wysokości zadania. Wszystko ze sobą współgrało, drzwi, ściany, kuchnia, lodówka. Jednak zachowaliśmy również estetykę.

Wprowadziliśmy:

  • jaśniejsze drewno na podłogi,
  • metalowe barierki,
  • szklane płyty zwane „Lacobel” w kuchni,
  • kanapę, jak i wzory nad nią o niesamowitych kolorach.

Wszystko to kontrastowało, a jednocześnie współgrało ze sobą. Szok.

Drewno zawsze modne - drewno dominujący materiał
Drewno zawsze modne – drewno dominujący materiał

Na tym obrazku, nie jest mieszkanie, które przed chwilą ci opisywaliśmy, ponieważ było to jednak czyjeś mieszkanie, a my szanujemy prywatność naszych klientów. Jednak ten projekt wygląda ciekawie, prawda?

Drewno zawsze modne

Salon z wykorzystaniem drewna
Salon z wykorzystaniem drewna

Jak pokazuje historia, w latach 70. w wielu mieszkaniach wykorzystywano drewnianą boazerię na ścianach. Często robiono tak, aby ukryć pęknięcia, które pojawiają się po jakimś czasie. Jednak nie o to nam chodzi. Chodzi o to, iż taki styl wyszedł już dawno z mody, a jednak zdarzają się tacy, którzy tęsknią za takim wyglądem. Zamiennikiem tej drewnianej boazerii są teraz lamele. Są nowocześniejsze i bardzo szykowne, a przy odpowiedniej obróbce dają podobny efekt do boazerii. Wszystko dla naszych klientów.

Drewno wykorzystuje się wszędzie, w każdym pomieszczeniu. Na podłogach, ścianach, jako stoły, drzwi, czy żyrandole. Tworzone są też coraz to nowsze, tańsze i bardziej zachwycające zamienniki. Drewno wykorzystywane jest od lat, a mimo to wciąż wzbudza zachwyt. Co prowadzi do wniosku, że drewno było, jest i będzie zawsze modne.


Sprawdź nasze projekty wnętrz oraz realizacje:

Projekty wnętrz

Projekty wnętrz

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio – to tylko ułamek tego, co zrealizowaliśmy. Chętnie opowiemy i pokażemy więcej – zapraszamy do kontaktu!


Nasze realizacje

Nasze realizacje

Nasze realizacje – obejrzysz tu tylko niektóre przykłady naszej kreatywności. Realizacje obejmują salony, sypialnie, a także kuchnie oraz łazienki. Jeżeli nasza filozofia wpisuje się w Twój gust, nie zwlekaj. Zmień swoje otoczenie razem z nami.

Napisz komentarz