Jak przywrócić standard deweloperski? To bardzo istotne jeżeli przeprowadzamy remont mieszkania / domu z rynku wtórnego. Najpierw trzeba doprowadzić lokal do stanu deweloperskiego – usunąć dobudowy, nadbudowy, skuć ściany, podłogi, często usunąć stare meble lub zabudowy.

Standard deweloperski – po co mi to?

Nikt nie lubi być zaskakiwany w nie przyjemny sposób. Zwłaszcza jeżeli chodzi o finanse. Gdy powstawała nasza firma przede wszystkim założyliśmy od razu, że nie chcemy tak traktować klientów. Doskonale wiemy jak działa konkurencja. Opowieści klientów u których musimy poprawiać mnóstwo rzeczy po dokonaniach naszej konkurencji nadałyby się na niezły serial telewizyjny i większości byłby to film z serii „usterka”.

Umowa która podpisujemy z klientem,

zobowiązuje nas do trzymania ceny, terminów i jakości.

W takim razie w czym jest problem? Tak jak Ty nie chcesz niespodzianek w stylu zwiększenia kosztów inwestycji (mimo inflacji, zmian cen materiałów, kosztów transportu itp.), tak samo my chcemy wiedzieć dokładnie jaki zakres robót musimy wykonać. Dlatego szczególnie przy remontach lokali pozyskanych z rynku wtórnego przede wszystkim konieczne jest doprowadzenie najpierw mieszkania do stanu deweloperskiego.

Nowe mieszkanie – nowe kłopoty?

Układ funkcjonalny zaproponowany przez dewelopera jest bardzo poglądowy, zawiera dużo błędów i niedociągnięć. Przede wszystkim po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami, jesteśmy w stanie dostosować mieszkanie pod względem funkcjonalnym, oraz zaaranżować w nawiązaniu do Twojej wizji.

Standard deweloperski?
Standard deweloperski?

Nawet w nowo zakupionym dopiero oddanym do użytku mieszkaniu kilka szczegółów zawsze nadaje się do zweryfikowania:

  • Spadki i grubość posadzki w łazience? – nie zawsze to pozwala na montaż odpływu liniowego
  • Czy zostały idealnie dostosowane punkty elektryczne do Twoich wymagań? Przykro kiedy w nowym mieszkaniu musimy korzystać z przedłużaczy. Przede wszystkim to warto zweryfikować.
  • Czy punkty hydrauliczne w odpowiednich miejscach (pralka, zmywarka, a może suszarka do ubrań)? Pozwoli to na wykorzystanie zaplanowanej liczby urządzeń w odpowiednich miejscach, oraz zwiększenie powierzchni funkcjonalnej.

Sugerujemy, żeby powyższe decyzję podjąć przed rozpoczęciem prac wykończeniowych – dzięki temu unikniesz niepotrzebnych kosztów.

Standard deweloperski – czas na szczegóły

Poniżej zestawienie koniecznych prac wchodzących w zakres doprowadzenia mieszkania do stanu deweloperskiego. Przede wszystkim warto zapoznać się z tym na co zwrócić uwagę.

Przewidywane prace  
Demontaż mebli,drzwi,podłóg, ścianek działowych, wywóz i utylizacja odpadów  
Postawienie ścianek działowych zgodnie z nowym projektem odpowiednio 10mb,20mb,30mb  
Dostosowanie instalacji hydraulicznej do wymagań zamawiającego  
Dostosowanie instalacji elektrycznej do wymagań zamawiającego  
Naprawa i wyrównanie posadzki  
Dostawa i montaż drzwi wejściowych  
Obsadzenie parapetów odpowiedni 2szt,4szt,6szt  
Położenie tynków gipsowych  
Cena m2 mierzone po podłodze za doprowadzenia mieszkania z rynku wtórnego do stanu deweloperskiego 500-650zł

 

Dopiero po wykonaniu tych prac (o ile będą konieczne) możemy przystąpić do zajęcia się wykończeniem Twojego mieszkania. W zależności od wielkości mieszkania mamy dostępne następujące propozycje cenowe:

https://www.alfastyllublin.pl/ile-kosztuje-wykonczenie-mieszkania-do-35m2/
https://www.alfastyllublin.pl/koszt-wykonczenia-mieszkania-od-35-do-60m2/
https://www.alfastyllublin.pl/koszty-wykonczenia-mieszkania-od-60-do-100m2/